Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Ze świata
Live Chat Software

Neste planuje restrukturyzację rafinerii w związku z transformacją energetyczną

e-petrol.pl
2020-09-15 / 09:47
Neste planuje restrukturyzację rafinerii w związku z transformacją energetyczną

Fiński koncern ogłosił, że przekształca działalność rafinerii Porvoo i chce zamknąć zakład w Naantali, aby skupić się na przetwarzaniu surowców odnawialnych.

Neste zdaje sobie sprawę, że transformacja energetyczna postępuje szybciej niż oczekiwano, dlatego podejmuje działania, aby utrzymać i poprawić konkurencyjność.

Firma analizuje zamknięcie swojej działalności rafineryjnej w Naantali i chce skoncentrować się na terenie Naantali na operacjach terminalowych i portowych, a także przekształca działalność rafinerii Porvoo w celu przetwarzania tam surowców odnawialnych.

Fińska firma energetyczna uważa, że popyt na produkty z ropy naftowej będzie spadać, a udział odnawialnych źródeł energii będzie nadal rósł w nadchodzących latach. Dodatkowo pandemia COVID-19 znacznie przyspieszyła spadek popytu na produkty ropopochodne, który według Neste nie powinien już powrócić do poprzedniego poziomu. Dlatego potrzebne są fundamentalne zmiany, aby zapewnić konkurencyjność działalności Neste. Dzięki zaplanowanym działaniom fiński koncern zamierza poprawić swoją produktywność, efektywność wykorzystania zasobów i zdolność adaptacji do zmian rynkowych.

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.