Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Ze świata
Live Chat Software

Będzie rosyjsko-niemiecka współpraca przy wydobyciu ropy?

e-petrol.pl
2020-09-03 / 09:42
Będzie rosyjsko-niemiecka współpraca przy wydobyciu ropy?

Prezes Rosnieftu Igor Sieczin podczas spotkania z niemieckim abasadorem Gezą Andreasem von Geirem przekonywał go do współpracy jego kraju przy projekcie naftowym Vostok Oil – podał serwis BiznesAlert.pl.

Vostok Oil to inwestycja w Kraju Krasnojarskim zakładająca wydobycie ropy z piętnastu pól mających dać nowe źródło ropy w Rosji. Niemcy są już zaangażowane w projekty energetyczne w Rosji, w tym sporny Nord Stream 2.

Rosja naciska na większy rozwój Arktyki pomimo wysokich kosztów, trudnych warunków pogodowych, obaw ekologicznych i sankcji wymierzonych w produkcję ropy w tym regionie. Na początku tego roku prezydent Rosji Władimir Putin zatwierdził zwolnienia podatkowe, aby stymulować rozwój wydobycia ropy i gazu w Arktyce. Zasoby ropy w projekcie Vostok Oil szacowane są na 5 miliardów ton ropy, a produkcja ma być wysłana arktyczną Północną Drogą Morską.

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.