Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Ze świata
Live Chat Software


Newsletter
Bezpłatne "Wiadomości e-petrol.pl" na Twoją skrzynkę e-mail
Administratorem Danych Osobowych jest...

Oblężenie magazynów w Korei Południowej

e-petrol.pl
2020-02-19 / 09:36
Oblężenie magazynów w Korei Południowej

Agencja Reutera informuje, że miliony baryłek ropy, które miały trafić do Chin i zostały zatrzymane po wybuchu epidemii koronawirusa, są obecnie składowane w Korei.

Zapasy w regionie rosną po tym, jak chińskie rafinerie zmniejszyły produkcję o około 1,5 miliona baryłek dziennie w ciągu zaledwie dwóch tygodni.

Tacy traderzy jak Trafigura, Glencore czy Mercuria, a także dział handlowy francuskiego koncernu naftowego Total wynajęły powierzchnie magazynowe o pojemności blisko 15 milionów baryłek od koreańskiej państwowej firmy naftowej Korea National Oil Corp. KNOC dysponuje pojemnością 136 milionów baryłek do magazynowania ropy naftowej i produktów rafinacji ropy naftowej, rozmieszczonych w dziewięciu bazach.

Handlowcy zawarli nowe umowy najmu na trzy lub sześć miesięcy, czekając na odbicie popytu po tym, jak Chiny ponownie potrzebować będą znacznych ilości surowca i paliw po opanowaniu epidemii.

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.

Dokument bez tytułu