Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Ze świata
Live Chat Software


Newsletter
Bezpłatne "Wiadomości e-petrol.pl" na Twoją skrzynkę e-mail
Administratorem Danych Osobowych jest...

Irański tankowiec dostarczył ropę do Syrii

e-petrol.pl
2019-09-11 / 09:39
Irański tankowiec dostarczył ropę do Syrii

Irański tankowiec Adrian Darya 1 sprzedał przewożoną ropę reżimowi prezydenta Asada w Syrii - oświadczył we wtorek brytyjski minister spraw zagranicznych Dominic Raab.

Oświadczenie Raaba głosi, że Iran wykazał całkowite lekceważenie swoich własnych zapewnień. Sprzedaż ropy reżimowi syryjskiego prezydenta Baszara el-Asada jest częścią działań rządu Iranu zmierzających do unicestwienia bezpieczeństwa regionu – dodał Dominic Raab.

Tankowiec, który pod nazwą Grace 1, został 4 lipca zatrzymany przez brytyjskich komandosów i odprowadzony do portu w Gibraltarze w związku z podejrzeniem, że płynie z ładunkiem ropy do Syrii łamiąc międzynarodowe sankcje. Jednak 15 sierpnia władze Gibraltaru zwolniły tankowiec po otrzymaniu pisemnych zapewnień Teheranu, że przewożony ładunek 2,1 mln baryłek ropy nie trafi do Syrii. Zapewnienia te, nie zostały jednak zrealizowane.
Słowa kluczowe: Iran, Syria, zatrzymany tankowiec

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.

Dokument bez tytułu