Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Z kraju
Live Chat Software


Newsletter
Bezpłatne "Wiadomości e-petrol.pl" na Twoją skrzynkę e-mail
Administratorem Danych Osobowych jest...

Polska wstrzymała odbiór rosyjskiej ropy

e-petrol.pl
2019-04-25 / 09:45
Polska wstrzymała odbiór rosyjskiej ropy

W środę przed północą Ministerstwo Energii poinformowało w komunikacie o wstrzymaniu odbioru ropy naftowej z Rosji w punkcie Adamowo na granicy polsko-białoruskiej w związku z jej zanieczyszczeniem. Grupa Lotos i PKN Orlen zapewniły, że produkowane przez nie paliwa są odpowiedniej jakości.

W komunikacie podano, że dzięki uwolnieniu zapasów ropy będzie zapewniona ciągłość przerobu i zaopatrzenia polskiego rynku w paliwa i taki stan rzeczy będzie się utrzymywał  do czasu wyjaśnienia przyczyn awarii i oczyszczenia systemu przesyłowego w Polsce. Resort dodał, że w przypadku przedłużającego się braku dostaw surowca dla polskich rafinerii ropa zostanie sprowadzona alternatywną drogą tj. przez Naftoport w Gdańsku.

PKN Orlen nie odnotował żadnego pogorszenia się jakości odbieranej ropy naftowej - powiedział w środę prezes spółki Daniel Obajtek, odnosząc się do informacji o zanieczyszczonym surowcu z Rosji przesyłanym na Białoruś i dalej, także do Polski, a w wieczornym komunikacie spółka podała, że zaistniała sytuacja nie wpływa na poziom przerobu ropy naftowej w rafinerii w Płocku oraz na ekonomikę produkcji. PKN Orlen  jest przygotowany do realizacji alternatywnych dostaw ropy naftowej.

Grupa Lotos poinformowała, że wstrzymanie dostaw ropy z Rosji nie wpływa na ciągłości produkcji rafinerii Grupy Lotos i brak dostaw rosyjskiego surowca pozostaje bez wpływu na dostępność i jakość paliw na stacjach koncernu.

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.

Dokument bez tytułu