Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Z kraju
Live Chat Software


Newsletter
Bezpłatne "Wiadomości e-petrol.pl" na Twoją skrzynkę e-mail
Administratorem Danych Osobowych jest...

Były szef Lotosu uniknie aresztu

e-petrol.pl
2019-02-01 / 09:35
Były szef Lotosu uniknie aresztu

Paweł Olechnowicz, były wieloletni prezes Lotosu, został we wtorek zatrzymany przez Centralne Biuro Antykorupcyjne, a prokuratura postawiła mu zarzuty wyrządzenia spółce ‘’szkody majątkowej znacznych rozmiarów’’. Wczoraj jednak sąd nie przychylił się do wniosku prokuratury o trzymiesięczny areszt dla byłego szefa Lotosu.

W środę wieczorem prokuratura zawnioskowała do sądu o trzymiesięczny areszt tymczasowy dla menedżera. Ten wniosek nie znalazł jednak uznania. W czwartek sąd stwierdził, że nie ma podstaw do zastosowania w tej sprawie aresztu ani żadnych innych środków zapobiegawczych. W efekcie Paweł Olechnowicz jest już na wolności i nie musiał nawet wpłacać kaucji.  

Wobec dwóch pozostałych podejrzanych — byłego zastępcy dyrektora generalnego Lotosu i kierowniczki jednej z komórek organizacyjnych spółki — zastosowano wolnościowe środki zapobiegawcze.

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.

Dokument bez tytułu