Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Z kraju
Live Chat Software


Newsletter
Bezpłatne "Wiadomości e-petrol.pl" na Twoją skrzynkę e-mail
Administratorem Danych Osobowych jest...

Specustawa naftowa zatwierdzona przez rząd

e-petrol.pl
2019-01-30 / 09:41
Specustawa naftowa zatwierdzona przez rząd

Rząd zatwierdził specustawę, która ułatwi budowę drugiej nitki ropociągu między Gdańskiem i Płockiem.

Podczas wtorkowego posiedzenia rządu przyjęto projekt ustawy o przygotowaniu i realizacji strategicznych inwestycji w sektorze naftowym, który ma ułatwić budowę nowych rurociągów.

Specustawa przewiduje, że decyzje o lokalizacji rurociągów będzie wydawał wojewoda, co uprości i przyspieszy postępowania administracyjne w tej sprawie. Nowe regulacje uproszczą też procedury uzyskiwania zezwoleń środowiskowych i przejmowania za odszkodowaniem nieruchomości niezbędnych do przygotowania i realizacji inwestycji.

Ustawa umożliwi budowę drugiej nitki rurociągu pomorskiego do transportu ropy naftowej między terminalem naftowym w Gdańsku i Płockiem, a to zdaniem rządu inwestycja strategiczna, bowiem w razie awarii jedynej dziś nitki rurociągu pomorskiego może dojść do zakłócenia dostaw do płockiej rafinerii Orlenu. Specustawa ma też ułatwić budowę 97 km rurociągu do transportu paliw między Boronowem a Trzebinią oraz rurociągu pomiędzy magazynami Góra i Wielowieś.

Projekt ustawy trafi teraz do parlamentu.
Słowa kluczowe: budowa rurociągu, specustawa

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.

Dokument bez tytułu