Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Z kraju
Live Chat Software


Newsletter
Bezpłatne "Wiadomości e-petrol.pl" na Twoją skrzynkę e-mail
Administratorem Danych Osobowych jest...

Luka w VAT mocno się kurczy

e-petrol.pl
2018-06-13 / 09:48
Luka w VAT mocno się kurczy

Wiceminister finansów Marian Banaś powiedział we wtorek, że w ciągu roku rząd ograniczył lukę w VAT z 26 proc. do 14 proc., co oznacza, że jest ona poniżej średniej europejskiej. W dużej mierze udało się to dzięki regulacjom na rynku paliw.

We wtorek w siedzibie resortu finansów podpisano porozumienia między Ministerstwem Finansów, a Global Compact Network Poland ws. wieloletniej współpracy dotyczącej przeciwdziałaniu szarej i czarnej strefie w Polsce.  Zaprezentowano także raport PwC dotyczący walki z szarą strefą, a obejmujący wpływ regulacji na branżę paliw płynnych. Twórcy raportu podali, że w 2017 r. szara strefa w obrocie paliwami została ograniczona o 15 proc. w porównaniu z rokiem poprzednim.

Zgodnie z raportem korzystne zmiany dotyczące ograniczenia szarej strefy w branży paliwowej są efektem trzech wprowadzonych pakietów: energetycznego, paliwowego oraz transportowego. Jako najważniejszy skutek wskazano ukrócenie oszustw na podatku VAT.  Wiceminister Piotr Walczak mówiąc o walce z przestępczością w branży paliwowej zwrócił uwagę, osiągnięto kompromis, dzięki któremu z jednej strony nie doszło do zaburzeń w konkurencji międzynarodowej polskich firm, a z drugiej strony udało się uporać w dużej mierze z patologiami.

Targi Paliwowe

Innowacyjne urządz

Innowacyjne urządzenie na stoisku firmy Infolab

Infolab pojawi się na Targach z Tachokioskiem. TachoKiosk to niewielkich rozmiarów inno ...

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.

Dokument bez tytułu