Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Z kraju
Live Chat Software


Newsletter
Bezpłatne "Wiadomości e-petrol.pl" na Twoją skrzynkę e-mail
Administratorem Danych Osobowych jest...

Pakiet paliwowy będzie rozszerzony

e-petrol.pl
2018-04-17 / 09:42
Pakiet paliwowy będzie rozszerzony

Projekty nowelizacji VAT, akcyzy, ordynacji podatkowej i prawa energetycznego zmienią zasady przywozu do kraju paliw i produktów chemicznych.

„Dziennik Gazeta Prawna” donosi, że nowe przepisy zakładają niewielką na pozór zmianę definicji. Pakietem paliwowym mają być objęte nie tylko paliwa silnikowe przywożone z UE do Polski, ale generalnie wszystkie paliwa ciekłe w rozumieniu Prawa energetycznego nawet jeśli sam obrót nimi nie wymagał dotychczas uzyskania koncesji. W efekcie firmy przywożące do Polski produkty podobne do tradycyjnych paliw, ale przeznaczone np. do wytwarzania smarów, wyrobów chemii budowlanej czy kosmetyków, będą musiały płacić VAT w ciągu pięciu dni. Co więcej, będą też musiały uzyskać koncesję i złożyć zabezpieczenie majątkowe w wysokości 10 mln zł. W przypadku nowych podatników handlujących paliwami, projekt zakłada, że nie będą mogli przez pierwszy rok złożyć kaucji gwarancyjnej w VAT. Po zmianach nowymi przepisami objętych będzie niespełna 2 tys. podmiotów.

Z komentarzami ekspertów można zapoznać się na łamach wtorkowego „Dziennika Gazety Prawnej”.

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.