Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Z kraju
Live Chat Software


Newsletter
Bezpłatne "Wiadomości e-petrol.pl" na Twoją skrzynkę e-mail
Administratorem Danych Osobowych jest...

Spółka byłego szefa MSW pracowała dla Orlenu

e-petrol.pl
2018-02-12 / 09:45
Spółka byłego szefa MSW pracowała dla Orlenu

W ciągu ostatnich sześciu lat firma założona przez Bartłomieja Sienkiewicza (byłego szefa MSW) zarobiła dzięki współpracy z PKN Orlen ponad 4 mln zł. "Gazeta Polska Codziennie" zastanawia się, czy nowy prezes koncernu będzie chciał kontynuować z nią współpracę.

Dziennik napisał, że jednym z celów zatrudnienia Daniela Obajtka w PKN Orlen jest wdrożenie w płockim koncernie planu reformy, który umożliwi m.in. rozbicie panujących tam wieloletnich układów. Ma to być nie tylko rewolucja kadrowa. Chodzi także o wypowiedzenie lub rozwiązanie niekorzystnych, budzących wątpliwości kontraktów. Dla wielu będzie to oznaczało utratę krociowych zysków.

‘’Gazeta Polska Codziennie’’ napisała, że nie wiadomo czy Orlen będzie w przyszłości współpracował z firmą Salvator i Wspólnicy - spółką założoną w 2009 r. przez Bartłomieja Sienkiewicza, za rządów PO-PSL ministra spraw wewnętrznych, nadzorującego służby specjalne i zaufanego człowieka Donalda Tuska". Dziennik podaje, że Sienkiewicz pozbył się udziałów w firmie formalnie tuż przed objęciem stanowiska w lutym 2013 r.


Na której stacji najbardziej smakuje ci kawa?

BP
Circle K
Lotos
Lukoil
Moya
Muszkieterowie
Orlen
Shell
Total
na innej niż wymienione powyżej
nie piję kawy na stacji benzynowej
Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.