Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Z kraju
Live Chat Software


Newsletter
Bezpłatne "Wiadomości e-petrol.pl" na Twoją skrzynkę e-mail
Administratorem Danych Osobowych jest...

Orlen miał w planach rozszerzenie działalności

e-petrol.pl
2018-01-10 / 09:56
Orlen miał w planach rozszerzenie działalności

W ostatnich dniach PKN Orlen poinformował o planowanych zmianach w statucie spółki i rozszerzenie działalności handlowej. Na Twitterze Orlen napisał, że zmiany wynikają ze strategii koncernu przyjętej już w grudniu 2016 roku i nie mają związku z mającymi wejść w życie ograniczeniami handlu w niedzielę.

Orlen tłumaczy, że głównym powodem zmian jest sprzedaż poza sieć własnych stacji, czyli do partnerów zewnętrznych prowadzących stacje franczyzowe, którzy nie mają bezpośrednich umów z producentami, więc będą mogli skorzystać z potencjału zakupowego Orlenu. 

W nowym modelu zaopatrzenia część produktów sklepowych będzie kupowana bezpośrednio u producentów i dostawców, zamiast w hurtowniach prowadzonych przez podmioty trzecie.

Jeśli procedowany obecnie w Sejmie zakaz handlu w niedziele wejdzie w życie, to od marca 2018 roku sklepy będą mogły być otwarte tylko w pierwszą i ostatnią niedzielę miesiąca. Do 2020 roku handlowych niedziel nie będzie w ogóle. Zakaz nie będzie obowiązywał jednak m.in. na stacjach paliw.  

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.