Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Z kraju
Live Chat Software


Newsletter
Bezpłatne "Wiadomości e-petrol.pl" na Twoją skrzynkę e-mail
Administratorem Danych Osobowych jest...

Nowe inwestycje w szeroki tor

e-petrol.pl
2017-12-07 / 09:40
Nowe inwestycje w szeroki tor

Podczas środowego posiedzenia sejmowej podkomisji stałej ds. transportu kolejowego i poczty, prezes PKP LHS Zbigniew Tracichleb zapowiedział spore inwestycje w rozwój Linii Hutniczej Szerokotorowej do 2025 roku.

LHS to najdłuższa linia szerokotorowa w Polsce wykorzystywana w transporcie towarowym, łącząca przygraniczny Hrubieszów ze Sławkowem w Zagłębiu Dąbrowskim.

Jak informuje PAP - 800 milionów złotych ma zostać skierowane na modernizację lokomotyw i zwiększenie przepustowości linii, ale z pieniędzy zrealizowane będzie też zabezpieczenie infrastruktury logistycznej i konieczne remonty.

Prezes Tracichleb zadeklarował też, że spółka rozważa inwestycje kapitałowe "w zakresie otrzymania oferty sprzedaży udziałów Euroterminala Sławków".

Kolejowa spółka ma sprawdzić także możliwość elektryfikacji linii, która obecnie jest dostępna jedynie dla taboru spalinowego.
Słowa kluczowe: inwestycje, LHS

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.