Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Z kraju
Live Chat Software


Newsletter
Bezpłatne "Wiadomości e-petrol.pl" na Twoją skrzynkę e-mail
Administratorem Danych Osobowych jest...

Podzielona płatność będzie obowiązkowa?

e-petrol.pl
2017-11-14 / 09:54
Podzielona płatność będzie obowiązkowa?

Sejm zgodził się na dobrowolny system podzielonej płatności, ale Ministerstwo Finansów pracuje już nad obowiązkiem takiego rozwiązania dla branż wrażliwych, w których dziś mają zastosowanie przepisy o odwrotnym obciążeniu, solidarnej odpowiedzialności i kaucji gwarancyjnej.

Jak informuje ‘’Dziennik Gazeta Prawna’’ wniosek do KE o zgodę na obligatoryjny split payment jest  już przygotowany i ma zostać złożony pod koniec listopada. Teraz resort finansów czeka na formalną odpowiedź Komisji Europejskiej dotyczącą pytań związanych z systemem dobrowolnym. Chodzi o jego wpływ na polską legislację. Jak tylko KE da odpowiedź, to strona polska złoży formalny wniosek o pozwolenie na wprowadzenie systemu obligatoryjnego, który mógłby zostać wprowadzony pod koniec 2018 r.

Dobrowolny split payment ma ruszyć 1 kwietnia 2018 r., ale bankowcy alarmują, że kwietniowego terminu nie uda się dotrzymać niektórym instytucjom z ich branży.

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.