MOYA stacje paliw dopasowane do Twoich potrzeb!

Mieszkańcy podzieleni w kwestii powstającej stacji paliw

Przy wjeździe na osiedle Sterowców w Dywitach niedaleko Olsztyna rozpoczęły się przygotowania pod budowę stacji paliw Moya – marki należącej do spółki Anwim.

Mieszkańcy podzieleni w kwestii powstającej stacji paliw
Osiedle Sterowców położone jest w południowo-zachodniej części podolsztyńskich Dywit, w sąsiedztwie niemal 1,5 hektarowego Lasu Miejskiego, co miało mieszkańcom zapewnić kameralny i podmiejski spokój. Teraz rozgorzała dyskusja, której głównym tematem jest rozpoczęta inwestycja przy wjeździe na osiedle, w okolicy nowo wybudowanego ronda. Powstaje tam stacja paliw pod marką Moya. Biuro prasowe Anwim S.A., do którego należy marka Moya podało, że będzie to standardowy obiekt, czyli stacja paliw z budynkiem sklepu i ofertą gastronomiczną i kawiarnianą. Inwestycja ma zostać oddana na przełomie drugiego i trzeciego kwartału tego roku.

Jak podał serwis Olsztyn.com.pl na lokalnych grupach dyskusyjnych w social mediach jedni krytykują inwestycję, drudzy natomiast w pełni ją popierają. Mieszkańcy osiedla nie powinni być jednak zaskoczeni, bowiem ponad pięć lat temu firma Arbet informowała przyszłych mieszkańców osiedla, że w kolejnych latach, tuż przy drodze krajowej nr 51, powstanie stacja benzynową bądź myjnia. W dalszych planach jest także mini park handlowy. Wyznaczony także został teren przeznaczony pod usługi. Obecnie w Dywitach od wielu lat działa tylko jedna stacja paliw Emirr.
Słowa kluczowe:
Jakość, pewność i dywersyfikacja dostaw gazu