Więcej stacji Orlenu w południowych Niemczech

Grupa Orlen poinformowała, że finalizuje zakup 17 stacji paliw w Bawarii oraz Badenii-Wirtembergii od sieci OMV. Realizacja transakcji powiększy sieć koncernu do 604 obiektów i uzupełni geograficzny zasięg marki w Niemczech.

Więcej stacji Orlenu w południowych Niemczech
Dotychczas stacje Orlenu zlokalizowane były w zachodnich i północnych landach, dlatego stacje na południu, których zakup ma zostać sfinalizowany do końca lutego, mogą wizerunkowo wzmocnić markę Orlen w Niemczech.

W informacji prasowej podano, że transakcja w Niemczech będzie sfinansowana ze środków pozyskanych ze sprzedaży części stacji Lotos, których zbycie było jednym z warunków zaradczych Komisji Europejskiej.

W naszej strategii wyraźnie zapowiadaliśmy powiększanie naszej zagranicznej sieci stacji i konsekwentnie realizujemy te założenia. Środki, które pozyskaliśmy ze sprzedaży części stacji Lotosu, inwestujemy teraz także w Niemczech. Przyspieszamy rozwój sieci i uzupełniamy jej dostępność o południowe landy, gdzie dotychczas nie byliśmy silnie obecni – powiedział cytowany w komunikacie prasowym Daniel Obajtek, prezes zarządu PKN Orlen.

Orlen podał, że 12 spośród 17 obiektów znajduje się na terenach dyskontów sieci Aldi Süd. Format stacji umożliwia klientom nabywanie paliwa i płatność za nie bezpośrednio przy dystrybutorze.

Po zakupie nowych stacji Grupa Orlen umocni się na 6. pozycji wśród największych operatorów stacji paliw w Niemczech. Obecnie w Niemczech w sieci Grupy Orlen działa łącznie 587 stacji.

Zgodę na przejęcie stacji przez Orlen od OMV musi wyrazić tamtejszy urząd antymonopolowy.
Jakość, pewność i dywersyfikacja dostaw gazu
Pozostałe aktualności
Niedobory na francuskich stacjach paliw

Niedobory na francuskich stacjach paliw

Na skutek trwających od ponad dwóch tygodni strajków w rafineriach w regionie Paryża już co trzecia stacja benzynowa ma problemy z dostępnością paliwa.

Iran będzie finalizował inwestycje w przemyśle naftowym

Iran będzie finalizował inwestycje w przemyśle naftowym

Według irańskiego kalendarza (rozpoczętego 21 marca) irańskie kierownictwo planuje w tym roku zakończyć ponad 10 projektów w dziedzinie petrochemii - poinformował o tym w środę na spotkaniu z pracownikami przemysłu naftowego wiceminister ropy naftowej i dyrektor wykonawczy Irańskiej Narodowej Spółki Naftowej (NIOC) Morteza Shahmirzai.

CNOOC na dużym plusie

CNOOC na dużym plusie

Największa chińska spółka zajmująca się wydobyciem ropy i gazu ziemnego - CNOOC, podwoiła swój zysk netto w 2022 r. głównie za sprawą rosnących cen energii – poinformowało biuro prasowe chińskiej firmy.

Możliwe przerwy w dostawach ropy z Kurdystanu

Możliwe przerwy w dostawach ropy z Kurdystanu

W środę, po zatrzymaniu północnego rurociągu eksportowego, zaistniała konieczność zamknięcia lub ograniczenia produkcji z trzech projektów wydobywczych w pół-autonomicznym regionie Kurdystanu w północnym Iraku. Możliwe są dalsze przerwy w produkcji.

Rosnieft znacząco zwiększy dostawy do Indii

Rosnieft znacząco zwiększy dostawy do Indii

Rosnieft i Indian Oil zawarły porozumienie w sprawie zwiększenia dostaw ropy do Indii, rozszerzenia listy dostarczanych produktów ropopochodnych oraz rozliczeń.