Więcej stacji Orlenu w południowych Niemczech

Grupa Orlen poinformowała, że finalizuje zakup 17 stacji paliw w Bawarii oraz Badenii-Wirtembergii od sieci OMV. Realizacja transakcji powiększy sieć koncernu do 604 obiektów i uzupełni geograficzny zasięg marki w Niemczech.

Więcej stacji Orlenu w południowych Niemczech
Dotychczas stacje Orlenu zlokalizowane były w zachodnich i północnych landach, dlatego stacje na południu, których zakup ma zostać sfinalizowany do końca lutego, mogą wizerunkowo wzmocnić markę Orlen w Niemczech.

W informacji prasowej podano, że transakcja w Niemczech będzie sfinansowana ze środków pozyskanych ze sprzedaży części stacji Lotos, których zbycie było jednym z warunków zaradczych Komisji Europejskiej.

W naszej strategii wyraźnie zapowiadaliśmy powiększanie naszej zagranicznej sieci stacji i konsekwentnie realizujemy te założenia. Środki, które pozyskaliśmy ze sprzedaży części stacji Lotosu, inwestujemy teraz także w Niemczech. Przyspieszamy rozwój sieci i uzupełniamy jej dostępność o południowe landy, gdzie dotychczas nie byliśmy silnie obecni – powiedział cytowany w komunikacie prasowym Daniel Obajtek, prezes zarządu PKN Orlen.

Orlen podał, że 12 spośród 17 obiektów znajduje się na terenach dyskontów sieci Aldi Süd. Format stacji umożliwia klientom nabywanie paliwa i płatność za nie bezpośrednio przy dystrybutorze.

Po zakupie nowych stacji Grupa Orlen umocni się na 6. pozycji wśród największych operatorów stacji paliw w Niemczech. Obecnie w Niemczech w sieci Grupy Orlen działa łącznie 587 stacji.

Zgodę na przejęcie stacji przez Orlen od OMV musi wyrazić tamtejszy urząd antymonopolowy.
Zostań franczyzobiorcą AMIC Energy
Pozostałe aktualności
Niedobory na francuskich stacjach paliw

Niedobory na francuskich stacjach paliw

Na skutek trwających od ponad dwóch tygodni strajków w rafineriach w regionie Paryża już co trzecia stacja benzynowa ma problemy z dostępnością paliwa.

Iran będzie finalizował inwestycje w przemyśle naftowym

Iran będzie finalizował inwestycje w przemyśle naftowym

Według irańskiego kalendarza (rozpoczętego 21 marca) irańskie kierownictwo planuje w tym roku zakończyć ponad 10 projektów w dziedzinie petrochemii - poinformował o tym w środę na spotkaniu z pracownikami przemysłu naftowego wiceminister ropy naftowej i dyrektor wykonawczy Irańskiej Narodowej Spółki Naftowej (NIOC) Morteza Shahmirzai.

CNOOC na dużym plusie

CNOOC na dużym plusie

Największa chińska spółka zajmująca się wydobyciem ropy i gazu ziemnego - CNOOC, podwoiła swój zysk netto w 2022 r. głównie za sprawą rosnących cen energii – poinformowało biuro prasowe chińskiej firmy.

Możliwe przerwy w dostawach ropy z Kurdystanu

Możliwe przerwy w dostawach ropy z Kurdystanu

W środę, po zatrzymaniu północnego rurociągu eksportowego, zaistniała konieczność zamknięcia lub ograniczenia produkcji z trzech projektów wydobywczych w pół-autonomicznym regionie Kurdystanu w północnym Iraku. Możliwe są dalsze przerwy w produkcji.

Rosnieft znacząco zwiększy dostawy do Indii

Rosnieft znacząco zwiększy dostawy do Indii

Rosnieft i Indian Oil zawarły porozumienie w sprawie zwiększenia dostaw ropy do Indii, rozszerzenia listy dostarczanych produktów ropopochodnych oraz rozliczeń.