Spółdzielnia mieszkaniowa chce budować stację paliw

Zazwyczaj w budowę stacji paliw angażują się prywatni przedsiębiorcy, sieci stacji, coraz częściej także gminy, a tym razem za takie przedsięwzięcie chce się wziąć Miastecka Spółdzielnia Mieszkaniowa.

Spółdzielnia mieszkaniowa chce budować stację paliw
Kilka lat temu inicjatywa wzbudziła kontrowersje wśród mieszkańców z powodu bliskości zabudowy mieszkaniowej (bloki, domy).Wówczas jej zaniechano, ale teraz prezes Miasteckiej Spółdzielni Mieszkaniowej wraca do pomysłu.

Miastecka Spółdzielnia Mieszkaniowa jest właścicielem półhektarowego terenu przy ul. Kowalskiej. To bezpośrednie sąsiedztwo drogi krajowej nr 20 (przy wyjeździe w kierunku Bytowa). Obecnie na tym gruncie stoją blaszane garaże.

Spółdzielnia wystąpiła do burmistrza Miastka o wydanie decyzji środowiskowej na budowę stacji paliw, a to oznacza początek procedury. Decyzja określi czy w ogóle będzie możliwość realizacji takiego przedsięwzięcia w tym miejscu. Sama spółdzielnia nie zajmie się budową stacji, ale po przeprowadzeniu niezbędnych formalności, będzie chciała poszukać inwestora. W Miastku obecnie jest 5 stacji paliw.
Słowa kluczowe:
Jakość, pewność i dywersyfikacja dostaw gazu
Pozostałe aktualności
Zainteresowanie rewizją limitu cen ropy jest niewielkie

Zainteresowanie rewizją limitu cen ropy jest niewielkie

Komisja Europejska przekazała krajom członkowskim, że w ramach G7 jest „niewiele zainteresowane” rewizją pułapu cen rosyjskiej ropy, podała agencja Bloomberg, powołując się na źródła. Dyskusja na ten temat będzie się toczyć nadal, ale odbędzie się po szczycie UE w tym tygodniu.

Możliwy strajk na platformach Morza Północnego

Możliwy strajk na platformach Morza Północnego

Strajk francuskich naftowców wesprą ich koledzy z Wielkiej Brytanii, choć brytyjscy przedstawiciele przemysłu naftowo-gazowego mają inne problemy: protestują przeciwko odmowie indeksacji ich wynagrodzeń w odniesieniu do inflacji i spadających dochodów.

Kazachska ropa eksportowana tankowcem

Kazachska ropa eksportowana tankowcem

Wytyczona została trasa dla kazachskiej ropy przez Morze Kaspijskie. Azerbejdżańskie Towarzystwo Żeglugi Kaspijskiej (ASCO) podało, że tankowiec Akademik Khoshbakht Yusifzade przewozi 6 900 ton ropy przez Morze Kaspijskie ze złoża Kaszagan z Aktau do Baku. Do tej pory kazachska ropa była wysyłana wyłącznie rurociągiem.

Ograniczenia w eksporcie paliw

Ograniczenia w eksporcie paliw

Indie planują przedłużenie ograniczeń na eksport oleju napędowego i benzyny, aby zapewnić ich dostępność na rynku krajowym – poinformowała agencja Reutera.

Iran zaprasza zagranicznych inwestorów

Iran zaprasza zagranicznych inwestorów

Iran z zadowoleniem przyjmie wszelkie oferty zagranicznych inwestycji w swoje projekty naftowe i gazowe – poinformowało ministerstwo ropy naftowej tego kraju.