Shell Franczyza

Uruchomiono stację paliw w Lublinie

W Lublinie, pomimo trudności w jej powstaniu, uruchomiona została kolejna stacja paliw. Jak przypomniały lokalne media, inwestor o pozwolenie na budowę starał się przez osiem lat, a w tym czasie nie obyło się bez protestów okolicznych mieszkańców.

Uruchomiono stację paliw w Lublinie
Pixabay

W czwartek w południe przy ul. Jana Pawła II w Lublinie otwarta została kolejna w mieście stacja paliw. Obiekt zlokalizowany został na niewielkiej działce między ul. Nadbystrzycką a Filaretów – podał serwis www.lublin112.pl. Stacja posiada logo koncernu BP i położona jest przy jezdni prowadzącej w stronę al. Kraśnickiej.

Lokalny portal przypomniał, że początki tej inwestycji sięgają 2014 roku, kiedy właściciel wystąpił do Urzędu Miasta o zgodę na budowę dwóch stacji paliw. Pierwsza z nich, przy ul. Gęsiej powstała dość szybko, jeżeli chodzi o drugą, przy ul. Jana Pawła II, ratusz nie zezwolił na lokalizację w tym miejscu tego typu obiektu. Chodziło głównie o to, iż plany nie zezwalały na wykonanie z głównej ulicy zjazdów, a w międzyczasie przeciwko planom powstania stacji wystąpili okoliczni mieszkańcy. Właściciel działki dążył jednak do budowy stacji w tym miejscu i jego starania zakończyły się sukcesem - po ośmiu latach otworzył stację paliw.
Słowa kluczowe:
Jakość, pewność i dywersyfikacja dostaw gazu
Pozostałe aktualności
Niedobory na francuskich stacjach paliw

Niedobory na francuskich stacjach paliw

Na skutek trwających od ponad dwóch tygodni strajków w rafineriach w regionie Paryża już co trzecia stacja benzynowa ma problemy z dostępnością paliwa.

Iran będzie finalizował inwestycje w przemyśle naftowym

Iran będzie finalizował inwestycje w przemyśle naftowym

Według irańskiego kalendarza (rozpoczętego 21 marca) irańskie kierownictwo planuje w tym roku zakończyć ponad 10 projektów w dziedzinie petrochemii - poinformował o tym w środę na spotkaniu z pracownikami przemysłu naftowego wiceminister ropy naftowej i dyrektor wykonawczy Irańskiej Narodowej Spółki Naftowej (NIOC) Morteza Shahmirzai.

CNOOC na dużym plusie

CNOOC na dużym plusie

Największa chińska spółka zajmująca się wydobyciem ropy i gazu ziemnego - CNOOC, podwoiła swój zysk netto w 2022 r. głównie za sprawą rosnących cen energii – poinformowało biuro prasowe chińskiej firmy.

Możliwe przerwy w dostawach ropy z Kurdystanu

Możliwe przerwy w dostawach ropy z Kurdystanu

W środę, po zatrzymaniu północnego rurociągu eksportowego, zaistniała konieczność zamknięcia lub ograniczenia produkcji z trzech projektów wydobywczych w pół-autonomicznym regionie Kurdystanu w północnym Iraku. Możliwe są dalsze przerwy w produkcji.

Rosnieft znacząco zwiększy dostawy do Indii

Rosnieft znacząco zwiększy dostawy do Indii

Rosnieft i Indian Oil zawarły porozumienie w sprawie zwiększenia dostaw ropy do Indii, rozszerzenia listy dostarczanych produktów ropopochodnych oraz rozliczeń.