Czy fuzja Lotosu i Orlenu wpłynęła na stabilizację cen paliw?

Firma United Surveys przeprowadziła w dniach 5-7 stycznia br. badanie dotyczące oceny połączenia PKN Orlen z Grupą Lotos i jego wpływu na rynek paliw w Polsce. Ponad połowa respondentów - 54,6 proc., podzieliła opinię, że fuzja Lotosu i Orlenu oznacza bardziej stabilne ceny paliw w Polsce.

Czy fuzja Lotosu i Orlenu wpłynęła na stabilizację cen paliw?
Respondentów pytano jak fuzja Orlenu i Lotosu wpłynęła na m.in. ceny paliw, większe możliwości finasowania inwestycji ważnych dla gospodarki czy środowiska, pozycje spółek na międzynarodowym rynku, większą odporność spółek na wahania ekonomiczne, zwiększenie pozytywnej oceny polskiej gospodarki przez zagranicznych inwestorów oraz zwiększenie bezpieczeństwa energetycznego Polski.

Z opinią, że połączenie Orlenu i Lotosu wpłynie na bardziej stabilne cen paliw zgodziło się 54,6 proc. badanych, z czego 83 proc. to głosy wyborców PiS, a 17 proc. opozycji. Podobnie na pytanie, czy w ostatnich 5 latach zarządzany przez Daniela Obajtka PKN Orlen rozwinął się, większość ankietowanych odpowiedziała twierdząco, z tego 34 proc. badanych uważa, że koncern rozwinął się "zdecydowanie", a 41 proc. respondentów uznało, że "raczej się rozwinął". Negatywnie o rozwoju firmy w ciągu ostatnich 5 lat wypowiedziało się niecałe 10 proc. Zdaniem 47,4 proc. ankietowanych fuzja wpływanie też na to, że ceny paliw będą niższe

Badanie United Surveys w Polsce zostało zrealizowano techniką mix-mode (połączenie metody badania telefonicznego i online) w grupie 1000 dorosłych osób.
Słowa kluczowe:
Zostań franczyzobiorcą AMIC Energy
Pozostałe aktualności
Niedobory na francuskich stacjach paliw

Niedobory na francuskich stacjach paliw

Na skutek trwających od ponad dwóch tygodni strajków w rafineriach w regionie Paryża już co trzecia stacja benzynowa ma problemy z dostępnością paliwa.

Iran będzie finalizował inwestycje w przemyśle naftowym

Iran będzie finalizował inwestycje w przemyśle naftowym

Według irańskiego kalendarza (rozpoczętego 21 marca) irańskie kierownictwo planuje w tym roku zakończyć ponad 10 projektów w dziedzinie petrochemii - poinformował o tym w środę na spotkaniu z pracownikami przemysłu naftowego wiceminister ropy naftowej i dyrektor wykonawczy Irańskiej Narodowej Spółki Naftowej (NIOC) Morteza Shahmirzai.

CNOOC na dużym plusie

CNOOC na dużym plusie

Największa chińska spółka zajmująca się wydobyciem ropy i gazu ziemnego - CNOOC, podwoiła swój zysk netto w 2022 r. głównie za sprawą rosnących cen energii – poinformowało biuro prasowe chińskiej firmy.

Możliwe przerwy w dostawach ropy z Kurdystanu

Możliwe przerwy w dostawach ropy z Kurdystanu

W środę, po zatrzymaniu północnego rurociągu eksportowego, zaistniała konieczność zamknięcia lub ograniczenia produkcji z trzech projektów wydobywczych w pół-autonomicznym regionie Kurdystanu w północnym Iraku. Możliwe są dalsze przerwy w produkcji.

Rosnieft znacząco zwiększy dostawy do Indii

Rosnieft znacząco zwiększy dostawy do Indii

Rosnieft i Indian Oil zawarły porozumienie w sprawie zwiększenia dostaw ropy do Indii, rozszerzenia listy dostarczanych produktów ropopochodnych oraz rozliczeń.