Można wydzierżawić toruńską stację paliw

Jeszcze w tym miesiącu w Toruniu odbędzie się ustny przetarg na oddanie w dzierżawę, na okres 15 lat, nieruchomości położonej przy ul. Lelewela 9A. Działka stanowiąca własność Skarbu Państwa, obecnie jest zabudowana obiektami i urządzeniami stacji paliw i działalność związana ze sprzedażą paliw ma w tym miejscu pozostać.

Można wydzierżawić toruńską stację paliw
Jak podała gmina Toruń, teren ma powierzchnię 974 m2. Na nieruchomości znajdują się budynki wzniesione przez wcześniejszego dzierżawcę: parterowy murowany budynek stacji paliw o powierzchni zabudowy 75 m2, wiata o metalowej konstrukcji na słupach żelbetowych, dwa dystrybutory paliw, zbiorniki podziemne paliwa o pojemności 50 m sześc. i 20 m sześc. Oba dwukomorowe z przeznaczeniem na PB95/ON, rury pomiarowe i układ oddechowy zbiorników, studzienka spustowa paliw.

Czynsz wywoławczy został ustalony w wysokości 58 440 zł netto kwartalnie. Do czynszu doliczony zostanie podatek VAT 23 proc., a umowa dzierżawy zostanie zawarta do dnia 24 stycznia 2038. Dzierżawca zobowiązany jest do przystosowania nieruchomości do możliwości kontynuowania na niej działalności związanej z funkcjonowaniem stacji paliw.
Słowa kluczowe:
Jakość, pewność i dywersyfikacja dostaw gazu
Pozostałe aktualności
Niedobory na francuskich stacjach paliw

Niedobory na francuskich stacjach paliw

Na skutek trwających od ponad dwóch tygodni strajków w rafineriach w regionie Paryża już co trzecia stacja benzynowa ma problemy z dostępnością paliwa.

Iran będzie finalizował inwestycje w przemyśle naftowym

Iran będzie finalizował inwestycje w przemyśle naftowym

Według irańskiego kalendarza (rozpoczętego 21 marca) irańskie kierownictwo planuje w tym roku zakończyć ponad 10 projektów w dziedzinie petrochemii - poinformował o tym w środę na spotkaniu z pracownikami przemysłu naftowego wiceminister ropy naftowej i dyrektor wykonawczy Irańskiej Narodowej Spółki Naftowej (NIOC) Morteza Shahmirzai.

CNOOC na dużym plusie

CNOOC na dużym plusie

Największa chińska spółka zajmująca się wydobyciem ropy i gazu ziemnego - CNOOC, podwoiła swój zysk netto w 2022 r. głównie za sprawą rosnących cen energii – poinformowało biuro prasowe chińskiej firmy.

Możliwe przerwy w dostawach ropy z Kurdystanu

Możliwe przerwy w dostawach ropy z Kurdystanu

W środę, po zatrzymaniu północnego rurociągu eksportowego, zaistniała konieczność zamknięcia lub ograniczenia produkcji z trzech projektów wydobywczych w pół-autonomicznym regionie Kurdystanu w północnym Iraku. Możliwe są dalsze przerwy w produkcji.

Rosnieft znacząco zwiększy dostawy do Indii

Rosnieft znacząco zwiększy dostawy do Indii

Rosnieft i Indian Oil zawarły porozumienie w sprawie zwiększenia dostaw ropy do Indii, rozszerzenia listy dostarczanych produktów ropopochodnych oraz rozliczeń.