Samorządy ostro krytykują Orlen

Rafał Trzaskowski, prezydent Warszawy, ale także inni samorządowcy oskarżają PKN Orlen, że koncern zawyżał marże. Ruch Samorządowy Tak! Dla Polski zapowiada, że działania Orlenu nie pozostaną bez reakcji.

Samorządy ostro krytykują Orlen
Trzaskowski napisał, że działania Orlenu nie pozostaną bez reakcji. Warszawa wspólnie z innymi polskimi miastami skieruje do UOKiK zawiadomienie w tej sprawie i będzie walczyć w obronie mieszkańców. Zdaniem Trzaskowskiego Orlen zawyżając marże dorabiał się na Polkach i Polakach oraz na samorządach. Trzaskowski wyliczył, że Warszawa poniosła milionowe straty.

Ruch Samorządowy Tak! Dla Polski złożył wniosek do Urzędy Ochrony Konkurencji i Konsumentów o wszczęcie kontroli w PKN Orlen. Prezydent Sosnowca, Arkadiusz Chęciński podkreśla, że jego samorząd w samym grudniu mógł stracić nawet 50 tysięcy złotych. Dla całej Metropolii GZM zawyżone ceny paliw oznaczałyby wielomilionowe straty.

Tymczasem Orlen zwołał we wtorek przed południem spotkanie z dziennikarzami, podczas którego prezes Daniel Obajtek wydał oświadczenie w sprawie sytuacji na rynku paliw. Zarzucił opozycji, że robi wszystko, by zdyskredytować działania Orlenu. Orlen natomiast utrzymał ceny detaliczne na stabilnym poziomie na przełomie roku, aby nie dopuścić do problemów logistycznych związanych z dostępnością paliw na stacjach i paniki rynkowej.
Słowa kluczowe:
Zostań franczyzobiorcą AMIC Energy
Pozostałe aktualności
Co dalej z ceną rosyjskiej ropy?

Co dalej z ceną rosyjskiej ropy?

Przedstawiciel Komisji Europejskiej powiedział dziennikarzom, że decyzja o zmianie limitu cen rosyjskiej ropy nie została jeszcze podjęta ani przez kraje UE, ani przez G7.

Mińsk zatrzymuje rafinerię Mozyr

Mińsk zatrzymuje rafinerię Mozyr

Rafineria w Mozyrzu, która oprócz paliw produkuje dość duży asortyment produktów, choć nadal działa zgodnie z planem, to przygotowuje się do generalnego remontu wiążącego się z całkowitym zamknięciem.

Olej napędowy w Czechach jest najtańszy od stycznia ubiegłego roku

Olej napędowy w Czechach jest najtańszy od stycznia ubiegłego roku

Diesel na stacjach benzynowych w Czechach kosztuje najmniej od stycznia ubiegłego roku, bo zaledwie 35,01 koron za litr. Benzyna Natural 95 kosztowała w środę średnio 36,95 koron - najmniej od prawie dwóch miesięcy - wynika to z danych CCS, które monitoruje ceny paliw.

Transnieft chce współpracować z RPA

Transnieft chce współpracować z RPA

Transnieft jest zainteresowany współpracą z firmami Sasol i Transnet z Republiki Południowej Afryki. Rosyjska spółka jest gotowa zaoferować technologie do obsługi infrastruktury transportu ropy i gazu.

PetroChina spodziewa się ożywienia popytu na ropę i paliwa

PetroChina spodziewa się ożywienia popytu na ropę i paliwa

Koncern PetroChina przekazał w czwartek, że spodziewa się wzrostu popytu na chińskie paliwa w tym roku o 3 proc. w stosunku do poziomu sprzed pandemii COVID w 2019 r., a gazu ziemnego o 5,5 proc. w porównaniu z ubiegłym rokiem.

OPEC+ raczej nie zmieni polityki naftowej

OPEC+ raczej nie zmieni polityki naftowej

Agencja Reutera rozmawiała z pięcioma delegatami grupy producentów ropy i ustaliła, że OPEC+ na poniedziałkowym spotkaniu prawdopodobnie będzie trzymał się istniejącego porozumienia w sprawie ograniczenia wydobycia ropy.