MOYA stacje paliw dopasowane do Twoich potrzeb!

Kulisy zmian w radzie nadzorczej Rafinerii Gdańskiej

Jak podał w czwartek portal Business Insider Polska jeden z członków rady nadzorczej Rafinerii Gdańskiej wstrzymał się od głosu, gdy zatwierdzano umowy sprzedaży udziałów do największego na świecie koncernu naftowego, czyli Saudi Aramco, czego skutkiem był fakt jego odwołania.

Kulisy zmian w radzie nadzorczej Rafinerii Gdańskiej
Z informacji serwisu Business Insider Polska wynika, że Paweł Przychodzeń, bliski współpracownik ministra koordynatora służb specjalnych i szefa resortu spraw wewnętrznych Mariusza Kamińskiego, został odwołany z rady nadzorczej Rafinerii Gdańskiej.

Serwis podał, że Przychodzień wstrzymał się od głosu w sprawie umów, jakie Orlen ostatecznie zawarł z Saudyjczykami, a które dotyczyły sprzedaży 30 proc. udziałów w Rafinerii Gdańskiej. Informatorzy serwisu podali, że Przychodzeń, miał szereg zastrzeżeń dotyczących zapisów, które znalazły się w dokumentach, skutkiem tego 30 listopada odwołano go z rady nadzorczej rafinerii.

Paweł Przychodzeń, obecny wiceprezes PGNiG Termika, w radzie nadzorczej rafinerii zasiadał od września 2020 r., gdy ta była jeszcze częścią grupy Lotos i występowała jako spółka Lotos Asfalt.

Więcej informacji na temat okoliczności zmian w radzie nadzorczej Rafinerii Gdańskiej można przeczytać w serwisie Business Insider Polska.
Jakość, pewność i dywersyfikacja dostaw gazu
Pozostałe aktualności
Zainteresowanie rewizją limitu cen ropy jest niewielkie

Zainteresowanie rewizją limitu cen ropy jest niewielkie

Komisja Europejska przekazała krajom członkowskim, że w ramach G7 jest „niewiele zainteresowane” rewizją pułapu cen rosyjskiej ropy, podała agencja Bloomberg, powołując się na źródła. Dyskusja na ten temat będzie się toczyć nadal, ale odbędzie się po szczycie UE w tym tygodniu.

Możliwy strajk na platformach Morza Północnego

Możliwy strajk na platformach Morza Północnego

Strajk francuskich naftowców wesprą ich koledzy z Wielkiej Brytanii, choć brytyjscy przedstawiciele przemysłu naftowo-gazowego mają inne problemy: protestują przeciwko odmowie indeksacji ich wynagrodzeń w odniesieniu do inflacji i spadających dochodów.

Kazachska ropa eksportowana tankowcem

Kazachska ropa eksportowana tankowcem

Wytyczona została trasa dla kazachskiej ropy przez Morze Kaspijskie. Azerbejdżańskie Towarzystwo Żeglugi Kaspijskiej (ASCO) podało, że tankowiec Akademik Khoshbakht Yusifzade przewozi 6 900 ton ropy przez Morze Kaspijskie ze złoża Kaszagan z Aktau do Baku. Do tej pory kazachska ropa była wysyłana wyłącznie rurociągiem.

Ograniczenia w eksporcie paliw

Ograniczenia w eksporcie paliw

Indie planują przedłużenie ograniczeń na eksport oleju napędowego i benzyny, aby zapewnić ich dostępność na rynku krajowym – poinformowała agencja Reutera.

Iran zaprasza zagranicznych inwestorów

Iran zaprasza zagranicznych inwestorów

Iran z zadowoleniem przyjmie wszelkie oferty zagranicznych inwestycji w swoje projekty naftowe i gazowe – poinformowało ministerstwo ropy naftowej tego kraju.