MOYA stacje paliw dopasowane do Twoich potrzeb!

W Polsce zatankujemy niebawem na stacjach MOL

MOL, po przejęciu 410 stacji paliw należących do Lotosu zapowiedział, że planuje niezwłocznie wprowadzić swoją markę na rynek polski.

W Polsce zatankujemy niebawem na stacjach MOL
W komunikacie MOL napisał, że niezwłocznie rozpocznie się proces wprowadzania marki MOL na polski rynek. Wraz ze stacjami działającymi do tej pory pod marką Slovnaft, MOL Group będzie dysponować w Polsce siecią blisko 500 obiektów. Wraz z rebrandingiem pojawi się koncept Fresh Corner, serwujący kawę i produkty gastronomiczne.

MOL w ramach umowy z Grupą Lotos otrzymał prawo do korzystania z jej marki przez 5 lat, ale węgierski koncern nie otrzymał propozycji zakupu logotypu Lotosu, więc zdecydował o przyspieszeniu rebrandingu. Peter Ratatics, wiceprezes wykonawczy ds. usług konsumenckich w Grupie MOL powiedział portalowi Wirtualnemedia.pl, że długoterminowa strategia opiera się właśnie na tej marce. Ratatics dodał, że MOL będzie potrzebował ponad pół roku, żeby zmienić oznaczenia na wszystkich 417 przejętych stacjach Lotos. Wcześniej będziemy musiał podpisać umowy z franczyzobiorcami.O tym jak ma wyglądać początek aktywności węgierskiej sieci MOL w Polsce przeczytasz także w Raporcie Polski Rynek Paliw 2021-2022 w wywiadzie z Robertem Pittem, Group Retail CEO Grupy MOL.

Zamów Raport
Słowa kluczowe:
Jakość, pewność i dywersyfikacja dostaw gazu
Pozostałe aktualności
Wkrótce poznamy rosyjską odpowiedź na paliwowe sankcje

Wkrótce poznamy rosyjską odpowiedź na paliwowe sankcje

Rosja analizuje nowe decyzje UE i do marca 2023 roku podejmie decyzje w sprawie przeciwdziałania unijnemu embargo na dostawy rosyjskich produktów naftowych - poinformował wicepremier Rosji Aleksander Nowak.

Powstał równoległy ‘’szary’’ rynek ropy

Powstał równoległy ‘’szary’’ rynek ropy

Zachodnie sankcje antyrosyjskie tworzą równoległy rynek ropy - twierdzi francuski dyrektor generalny TotalEnergies, Patrick Pouyanne.

Ograniczenia w dostawach energii we Francji

Ograniczenia w dostawach energii we Francji

Ogólnokrajowy strajk przeciwko planowanym reformom emerytalnym ograniczył we wtorek dostawy prądu we Francji i zakłócił dostawy paliw z rafinerii.

Aramco Trading zwiększa handel ropą i paliwami

Aramco Trading zwiększa handel ropą i paliwami

Saudi Aramco i inni producenci ropy z Bliskiego Wschodu zintensyfikowali swoją działalność handlową aby zwiększyć dochody po załamaniu cen ropy w 2014 roku. Aramco Trading poinformowało we wtorek, że jego dzienny wolumen handlowy wynosi już 6 mln baryłek ropy naftowej i produktów paliwowych.

Koncern BP podwoił zyski

Koncern BP podwoił zyski

W 2022 r. brytyjska firma BP odnotowała rekordowy zysk w wysokości blisko 28 miliardów USD i podwyższyła dywidendę. Jednocześnie wycofała się z planów ograniczenia wydobycia ropy i gazu oraz redukcji emisji dwutlenku węgla do 2030.

Węgierski MOL rozważa sprzedaż stacji benzynowych w Słowenii

Węgierski MOL rozważa sprzedaż stacji benzynowych w Słowenii

Węgierska firma naftowo-gazowa MOL rozważa sprzedaż niektórych ze swoich 53 stacji benzynowych w Słowenii w celu uzyskania zgody Komisji Europejskiej na zakup stacji OMV w tym kraju, podały słoweńskie media.