Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Z kraju
Live Chat Software
Lotos Paliwa

Areszt dla mężczyzny, który próbował potrącić policjantów

e-petrol.pl
2021-12-06 / 09:53
Areszt dla mężczyzny, który próbował potrącić policjantów

Do kradzieży paliwa doszło na jednej ze stacji paliw w gminie Perzów. Sprawcy kradzieży zostali zatrzymani przez policjantów i właśnie podczas zatrzymania doszło do potrącenia funkcjonariuszy.

W piątek policjanci z komisariatu w Kępnie poinformowali, że 11 listopada 2021 roku o 3:40 doszło do kradzieży paliwa na jednej ze stacji paliw w gminie Perzów a sprawcy kradzieży zostali zatrzymani przez mundurowych. W trakcie zatrzymania doszło do próby potrącenia funkcjonariuszy przez inny pojazd, który mógł mieć związek z tym zdarzeniem.

Do zdarzenia doszło na jednej ze stacji paliw w gminie Perzów. Mundurowi, którzy udali się we wskazane miejsce po drodze napotkali opisany przez pracowników stacji pojazd, którego kierowca dokonał kradzieży paliwa. Policjanci zatrzymali do kontroli pojazd marki Iveco, którym podróżowali 34-letnia kobieta oraz 36-letni mężczyzna, oboje z województwa dolnośląskiego. W trakcie wykonywanych czynności ujawniono kilka gramów narkotyków w postaci amfetaminy. Podczas dalszych czynności policjanci zwrócili uwagę na pojazd marki Peugeot, który kilka razy ze znaczną prędkością przejechał obok interweniujących policjantów.

W związku z podejrzeniem, że kierujący Peugeotem może mieć związek z zatrzymanymi osobami, które kierowały dostawczym Iveco, policjanci podjęli próbę zatrzymania osobowego Peugeota do kontroli. Wtedy kierujący ze znaczną prędkością próbował potrącić funkcjonariusza, dającego mu wyraźne sygnały do zatrzymania się. Policjanci jednak odskoczyli i oddali kilka strzałów z broni służbowej. Mężczyzna po porzuceniu pojazdu uciekł leśną drogą. Materiał dowodowy oraz zabezpieczone ślady pozwoliły ustalić, że kierującym Peugeotem był 26-letni mieszkaniec województwa dolnośląskiego.

W minionym tygodniu policjanci województwa dolnośląskiego wspólnie z kryminalnymi z Kępna w ramach działań operacyjnych zatrzymali 26-latka na terenie jednej z miejscowości w województwie dolnośląskim. Mężczyzna usłyszał zarzut usiłowania czynnej napaści na funkcjonariusza i został wobec niego zastosowany środek zapobiegawczy w postaci trzy miesięcznego aresztu.

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.