Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Z kraju
Live Chat Software
Lotos Paliwa

Od środy wielkie zmiany w przejazdach autostradami

e-petrol.pl
2021-11-30 / 09:46
Od środy wielkie zmiany w przejazdach autostradami

Od środy 1 grudnia za przejazd autostradą zarządzaną przez GDDKiA nie zapłacimy już na bramkach przy wjeździe, bo tych już nie będzie. Kierowcom potrzebna będzie aplikacja lub wizyta na stacji paliw.

Jeszcze do niedawna standardem w Polsce były bramki na autostradach. Aby opłacić przejazd trzeba było zatrzymać się przy okienku, co oczywiście zajmowało czas. Teraz zamiast zatrzymywania się przed szlabanem konieczne będzie ściągnięcie aplikacji współpracującej z systemem e-TOLL.

Zmiany w pierwszej kolejności dotknęły kierowców zawodowych, gdzie w miejscu dotychczas używanego systemu viaTOLL 1 października pojawił się nowy e-TOLL. Teraz z e-TOLL zaprzyjaźnić będą musieli się kierowcy samochodów osobowych, którzy będą korzystać z odcinków autostrad. Na A2 będzie to odcinek między Koninem i Strykowem, a na A4 między Wrocławiem i Sośnicą.

Alternatywą dla aplikacji czy urządzenia pokładowego jest wizyta na stacji paliw, gdzie będzie trzeba uzupełnić dane samochodu i podróży.
Słowa kluczowe: e-TOLL

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.