Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Z kraju
Live Chat Software
Lotos Paliwa

Orlen wykorzysta oczyszczone ścieki miejskie w procesach produkcyjnych

e-petrol.pl
2021-10-13 / 10:34
Orlen wykorzysta oczyszczone ścieki miejskie w procesach produkcyjnych

PKN Orlen przekazał, że podpisał umowę z Wodociągami Płockimi o współpracy w ramach projektu, którego celem jest przekazanie przez miasto i wykorzystanie przez Orlen oczyszczonych ścieków komunalnych jako wsadu do wody procesowej używanej w zakładzie produkcyjnym Orlenu w Płocku.

Spółka zaznaczyła, że będzie to kolejny projekt realizowany w ramach gospodarki obiegu zamkniętego pod nazwą "Blue Bridge". Trwają także prace umożliwiające pilotażowy test wykorzystania miejskich ścieków z Płocka przez znajdujący się tam główny zakład produkcyjny koncernu.

-  Unia Europejska, chcąc powstrzymać zmiany klimatu, przyjęła plan działań na rzecz zrównoważonej gospodarki, czyli Europejski Zielony Ład, w którym kładzie nacisk na bardziej efektywne wykorzystanie zasobów dzięki przejściu na czystą gospodarkę o obiegu zamkniętym. Inicjatywy i działania PKN Orlen takie, jak dzisiejsze porozumienie to realne działania na rzecz Europejskiego Zielonego Ładu oraz realizacja strategii koncernu, który będzie neutralny klimatycznie już w 2030 r.  - powiedział członek zarządu PKN Orlen ds. operacyjnych Józef Węgrecki, cytowany w komunikacie spółki.

Projekt koncernu i Wodociągów Płockich pozwoli na zmniejszenie wolumenu surowej wody pobieranej z Wisły o około 25 proc. Ponadto będzie miał pozytywny wpływ na jakość wody w Wiśle, ponieważ oprócz zmniejszonego poboru wody przez koncern, także Wodociągi Płockie będą wprowadzać do rzeki mniej ścieków komunalnych.  
Zostań franczyzobiorcą AMIC Energy

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.