Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Z kraju
Live Chat Software
Lotos Paliwa

Rośnie wydobycie ze złóż na Morzu Bałtyckim

e-petrol.pl
2021-08-18 / 09:46
Rośnie wydobycie ze złóż na Morzu Bałtyckim

Intensyfikacja eksploatacji złoża B8 oraz zagospodarowanie złóż B4 i B6 zdaniem Grupy Lotos mogą przyczynić się do ustabilizowania łącznego wydobycia ropy i gazu w Polsce. Dziennik ‘’Rzeczpospolita’’ podaje, że firma jest bliska zakończenia prac dotyczących zagospodarowania złoża B8.

„Rzeczpospolita” napisała, że na obszarze pierwszej koncesji trwają prace związane z uruchomieniem systemu sprężania gazu, co umożliwi rozpoczęcie jego przesyłu do elektrociepłowni Energobaltic we Władysławowie. Ponadto Lotos cały czas istotne wydobycie na Bałtyku prowadzi również ze złoża B3. W II kwartale wynosiło ono 2,2 tys. boe dziennie. W tym wypadku udokumentowane zasoby są już jednak na wyczerpaniu.

W planach spółki jest też zagospodarowanie złóż gazu B4 i B6. W posiadaniu koncernu są ponadto trzy bałtyckie koncesje na poszukiwanie i rozpoznawanie złóż ropy i gazu: „Łeba", „Rozewie" i „Gotlandia". Na obszarze każdej z nich firma planuje wykonać po jednym odwiercie. W przypadku odkrycia złoża będą podejmowane kolejne kroki zmierzające do jego zagospodarowania.
Zostań franczyzobiorcą AMIC Energy

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.