Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Z kraju
Live Chat Software
Lotos Paliwa

Polska firma transportowa kupuje 150 ciężarówek na LNG

e-petrol.pl/fot. IVECO Poland
2021-08-17 / 09:48
Polska firma transportowa kupuje 150 ciężarówek na LNG

Spółki Iveco Poland oraz Sachs Trans International poinformowały o transakcji zakupu przez przewoźnika 150 sztuk ciągników siodłowych IVECO S-WAY LNG.

To już kolejna duża inwestycja przewoźnika w ciągniki siodłowe zasilane gazem ziemnym. Podano, że decyzja o dostawie od IVECO ciągników siodłowych S-WAY LNG wynika z faktu, że pojazdy te doskonale sprawdzają się w przewozach międzynarodowych. Samochody są wyposażone w jednostki napędowe o mocy 460 KM i zasilane ekologicznym paliwem – skroplonym gazem ziemnym LNG (Liquefied Natural Gas).

Firma Sachs Trans International, jako jedna z pierwszych firm transportowych, dostrzegła duży potencjał w wykorzystaniu pojazdów zasilanych gazem ziemnym. Kolejny kontrakt na dostawę samochodów ciężarowych IVECO S-WAY LNG, świadczy o tym, że pojazdy te sprawdzają się we flocie przewoźnika. Sachs Trans International ma w swoim taborze ponad 400 nowych samochodów ciężarowych, a znaczną ich część stanowią pojazdy zasilane gazem ziemnym.

Przewoźnik wyjaśnił, że możliwości, jakie daje użytkowanie pojazdów zasilanych gazem, są bardzo duże, a jednym z podstawowych czynników decydującym o rozbudowaniu floty Sachs Trans był aspekt ekonomiczny i związane z nim obniżone koszty zużycia paliwa oraz zwolnienie z opłat autostradowych MAUT.
Zostań franczyzobiorcą AMIC Energy

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.