Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Z kraju
Live Chat Software
Lotos Paliwa

Schwytano złodzieja paliwa na stacjach

e-petrol.pl
2021-07-27 / 09:47
Schwytano złodzieja paliwa na stacjach

Zielonogórscy policjanci zatrzymali 25-letniego mężczyznę podejrzanego o liczne kradzieże na stacjach paliw w całym powiecie.

Policja w Zielonej Górze otrzymywała częste informacje o tym, że na stacjach benzynowych na terenie całego powiatu, dochodzi do wielu kradzieży paliwa. Za każdym razem zdarzenia wyglądały podobnie. Złodzieje podjeżdżali na stację paliw samochodem, do którego wcześniej montowali skradzione tablice rejestracyjne, tankowali do pełna bak samochodu, a następnie jeszcze wlewali paliwo do kanistrów. Za każdym razem jednak pilnowali, żeby nie przekroczyć kwoty 500 zł, a więc nie popełnić przestępstwa.

W toku śledztwa policjanci ustalili, że za wieloma wykroczeniami stoi 25-letni zielonogórzanin, który był już wielokrotnie notowany za różne przestępstwa, a ponadto, był poszukiwany do odbycia aresztu. Młodego mężczyznę zatrzymano w jednej z miejscowości w pobliżu Zielonej Góry.

Zatrzymany przyznał się do licznych kradzieży paliwa i z uwagi na to, że były to czyny podobne, popełnione w niedługim czasie i w podobny sposób zostały zakwalifikowane właśnie jako przestępstwo. 25-latek usłyszał zarzuty kradzieży. Grozi mu kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.
Zostań franczyzobiorcą AMIC Energy

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.