Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Z kraju
Live Chat Software
Lotos Paliwa

Rośnie dynamika sprzedaży LNG z Litwy

e-petrol.pl
2021-07-08 / 13:45
Rośnie dynamika sprzedaży LNG z Litwy

Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo (PGNiG) poinformowało, że sprzedało pięćsetny ładunek skroplonego gazu ziemnego (LNG) ze stacji przeładunkowej w Kłajpedzie na Litwie. W pierwszym półroczu wolumen sprzedaży LNG ze stacji w Kłajpedzie wyniósł 4 558 ton.

Łączny wolumen sprzedaż ze stacji przeładunkowej w Kłajpedzie, której PGNiG jest wyłącznym użytkownikiem, w I połowie br. wyniósł 4 558 ton skroplonego gazu ziemnego, co odpowiada 69 365 MWh energii.

Łączny wolumen sprzedaży z Kłajpedy od początku użytkowania stacji przeładunkowej przez PGNiG, tj. od kwietnia 2020 roku, przekroczył już 9 tys. ton LNG.

Rosnący popyt na skroplony gaz ziemny związany jest z między innymi z coraz większą liczbą stacji regazyfikujących LNG, z których ponad 20 działa w województwach podlaskim i mazowieckim, a więc w rejonach będących w zasięgu stacji w Kłajpedzie.
Zostań franczyzobiorcą AMIC Energy

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.