Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Z kraju
Live Chat Software
Lotos Paliwa
XVII Spotkanie Branży Paliwowej Polski Rynek LPG

Lotos Asfalt szybciej spłaci kredyt

e-petrol.pl/fot. Grupa Lotos
2021-06-15 / 09:42
Lotos Asfalt szybciej spłaci kredyt

Grupa Lotos podała w komunikacie, że jej spółka zależna - Lotos Asfalt planuje 21 czerwca przedterminowo spłacić 223 mln USD kredytu związanego z projektem EFRA.

W komunikacie podano, ze spłata jest elementem optymalizacji zadłużenia w ramach grupy kapitałowej spółki i docelowo umożliwi obniżenie średniego kosztu finansowania (po podpisaniu nowej docelowej umowy na finansowanie zewnętrzne przez Lotos Asfalt) oraz realizację działań reorganizacyjnych niezbędnych do wdrożenia ustalonego modelu środków zaradczych w procesie połączenia z Polskim Koncernem Naftowym Orlen.

Lotos Asfalt poinformował konsorcjum instytucji finansowych o zamiarze dokonania dobrowolnej przedterminowej spłaty całości zadłużenia wynikającego z umowy kredytu terminowego w kwocie 432 mln dolarów oraz kredytu obrotowego do kwoty 300 mln zł z dnia 30 czerwca 2015 r. zaciągniętego przez Lotos Asfalt w celu sfinansowania Projektu EFRA. Dla spółki będzie to skutkować zwolnieniem ustanowionych w związku z kredytem EFRA zabezpieczeń w postaci m.in. hipoteki kaucyjnej na prawach Lotos Asfalt do nieruchomości, a także zastawów rejestrowych na: zbiorze wszystkich rzeczy i praw należących do Lotos Asfalt, zapasach, na wierzytelnościach z tytułu rachunków bankowych oraz na udziałach Lotos Asfalt należących do Grupy Lotos.

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.