Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Z kraju
Live Chat Software
Lotos Paliwa

Artur Cieślik z Lotosu przechodzi do PGNiG

e-petrol.pl
2021-03-03 / 09:45
Artur Cieślik z Lotosu przechodzi do PGNiG

We wtorek Artur Cieślik złożył rezygnację z pełnienia funkcji wiceprezesa zarządu ds. strategii i rozwoju Grupy Lotos ze skutkiem na koniec dnia 15 marca 2021 roku - poinformowała gdańska spółka we wtorkowym komunikacie. Od 16 marca Cieślik będzie pełnił funkcję wiceprezesa zarządu Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa.

Jako powód rezygnacji Artur Cieślik wskazał powołanie go do pełnienia funkcji wiceprezesa zarządu Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa - napisano w komunikacie Lotosu.

W materiałach prasowych PGNiG czytamy natomiast, że rada nadzorcza spółki na posiedzeniu w dniu 2 marca 2021 r. podjęła decyzję o powołaniu z dniem 16 marca 2021 r. Artura Cieślika na stanowisko wiceprezesa zarządu PGNiG, na okres trwania VI kadencji zarządu spółki, kończącej się 10 stycznia 2023 r.

Artur Cieślik jest absolwentem Wydziału Prawa, Prawa Kanonicznego i Administracji Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego we współpracy z University of Florida Fredric G. Levin College of Law, Center for American Law Studies. Uczestnik studiów podyplomowych Executive Master of Business Administration organizowanych przez Uniwersytet Gdański we współpracy z Gdańską Fundacją Kształcenia Menedżerów oraz Porto Business School.

Od roku 2018 był związany z PKN Orlen, gdzie wykonywał obowiązki doradcy zarządu oraz dyrektora wykonawczego ds. strategii i odpowiadał m.in. za proces uzyskania pozytywnej warunkowej decyzji Komisji Europejskiej w sprawie zgody na dokonanie koncentracji polegającej na przejęciu przez PKN Orlen, kontroli nad Grupą Lotos, opracowanie i realizację strategii, nadzór nad realizacją projektów strategicznych oraz przygotowanie i realizację inwestycji kapitałowych.

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.