Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Z kraju
Live Chat Software
Lotos Paliwa

Unimot podał szacunkowe wyniki za IV kwartał 2020 r.

e-petrol.pl
2021-03-02 / 09:52
Unimot podał szacunkowe wyniki za IV kwartał 2020 r.

Spółka opublikowała szacunki skonsolidowanych wyników finansowych za IV kwartał 2020 r. Według wstępnych danych skonsolidowana EBITDA skorygowana za ostatni kwartał 2020 r. wyniosła 27,3 mln zł.

Oznacza to wypracowanie rekordowego wyniku 86,5 mln zł w całym 2020 r., czyli o ponad 8 proc. więcej niż przewidywała prognoza finansowa.

EBITDA grupy Unimot skorygowana o wycenę zapasu obowiązkowego, przesunięcia i zdarzenia jednorazowe w czwartym kwartale wyniosła 27,3 mln zł, a w całym 2020 r. 86,5 mln zł. Dla porównania w czwartym kwartale 2019 r. skorygowana EBITDA grupy Unimot sięgnęła 17,6 mln zł, a w całym 2019 r. wyniosła ona 63,7 mln zł.

- Jesteśmy bardzo zadowoleni, że po raz kolejny możemy podzielić się z inwestorami bardzo dobrą wiadomością o naszych wynikach. Mimo trudnego i nieprzewidywalnego roku pod znakiem pandemii COVID-19 i niespotykanymi do tej pory ograniczeniami w gospodarce, udało nam się wypracować historycznie najwyższe wolumeny w głównych segmentach oraz dobre wyniki finansowe. Zaprocentowała przede wszystkim nasza elastyczność, doświadczenie i sprawności działania. Po raz kolejny udało się świetnie wykorzystać szanse rynkowe, które się przed nami pojawiały – mówi Adam Sikorski, Prezes Zarządu Unimot S.A.

Spółka w komunikacie wyjaśniła, że główny wpływ na skonsolidowaną EBITDA skorygowaną w IV kw. 2020 r. miało sprzyjające otoczenie zewnętrzne w biznesie oleju napędowego (pozwalające na osiągnięcie historycznie najwyższego wolumenu sprzedaży) oraz hurtowym handlu energią elektryczną (wykorzystanie zmienności rynku), a także sprzedaż znaczących wolumenów gazu ziemnego W efekcie mniejszej liczby przetargów grupa zanotowała natomiast niższe r/r wolumenów biopaliw.

Mając na względzie politykę dywidendową spółka podała także szacunkowy jednostkowy zysk netto za 2020 r., który ukształtował się na poziomie 35,7 mln zł.

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.