Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Z kraju
Live Chat Software
Lotos Paliwa

Przejęcie Polska Press przez PKN Orlen bez wad prawnych

e-petrol.pl
2021-01-22 / 09:36
Przejęcie Polska Press przez PKN Orlen bez wad prawnych

W ocenie wiceministra aktywów państwowych Macieja Małeckiego, transakcja nabycia Polska Press przez PKN Orlen została przeprowadzona z poszanowaniem przepisów, jest ważna i nie ma żadnych wad prawnych.

W trakcie sesji pytań w Sejmie wiceminister Małecki powiedział, że Orlen, kupując Polska Press, dopełnił wszelkich wymagań. Spółka poinformowała, że transakcja została przeprowadzona z poszanowaniem przepisów prawa, a także wewnętrznych regulacji obowiązujących w koncernie. W związku z powyższym, umowa nabycia udziałów Polska Press jest ważna, nie ma żadnych wad prawnych, w szczególności takich, które mogłyby skutkować jej nieważnością. Umowa była przygotowana, negocjowana i zawierana przy wsparciu wyspecjalizowanych w tej dziedzinie prawników.

Obecnie Orlen oczekuje na decyzję w sprawie przejęcie Polska Press ze strony Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK).

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.