Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Z kraju
Live Chat Software
Lotos Paliwa

Akcelerator startupów powstanie w PKN Orlen

e-petrol.pl
2021-01-21 / 09:54
Akcelerator startupów powstanie w PKN Orlen

PKN Orlen uruchomi własny korporacyjny akcelerator, dla młodych spółek technologicznych. Celem koncernu jest szybsze testowanie i implementowanie innowacyjnych rozwiązań oraz technologii.

Do tej pory PKN Orlen, dzięki udziałowi w programach akceleracyjnych, takich jak: Pilot Maker Elektro ScaleUp czy Space3ac Scale Up II, zweryfikował około 1000 rozwiązań oferowanych przez startupy, część z nich wdrażając komercyjnie. W celu szybszego testowania i implementowania innowacyjnych rozwiązań oraz technologii, koncern zdecydował się na utworzenie własnego akceleratora, poinformowano w komunikacie.

W celu sprawnego powołania akceleratora, PKN Orlen, w ramach postępowania RFP, poszukuje partnera posiadającego międzynarodowe doświadczenie i sieć kontaktów z polskimi i zagranicznymi organizacjami należącymi do ekosystemu startupów. Podmiot ten będzie pełnił rolę operatora korporacyjnego akceleratora koncernu.

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.