Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Z kraju
Live Chat Software
Lotos Paliwa

Ekopol Górnośląski Holding zadowolony z wyników za trzeci kwartał 2020 r.

e-petrol.pl
2020-11-06 / 09:44
Ekopol Górnośląski Holding zadowolony z wyników za trzeci kwartał 2020 r.

Ekopol Górnośląski Holding osiągnął w III kwartale 2020 r. rekordowe wyniki finansowe – podała spółka w komunikacie prasowym. Kwartalne przychody osiągnęły najwyższy poziom w historii firmy przekraczając 34,5 mln zł i jednocześnie są wyższe o 31 proc. wyższe niż rok wcześniej.

Wypracowana EBITDA wyniosła 314 tys. zł, przy zysku netto na poziomie 169 tys. zł. W ujęciu narastającym za 9 miesięcy roku obrotowego sprzedaż spółki wygenerowała 86,7 mln zł przychodów, co w porównaniu z odpowiednim okresem z roku poprzedniego jest wzrostem o ponad 9 proc.

Dynamiczny wzrost wyników spółki, mimo niesprzyjających warunków gospodarczych, jest zasługą elastycznie prowadzonej działalności oraz jej dywersyfikacji, która istotnie obniżyła ryzyko poprzez zróżnicowanie źródeł uzyskiwanego przychodu, zarówno ze sprzedaży hurtowej oraz detalicznej paliw płynnych, jak i sprzedaży technologii.

Ekopol Górnośląski Holding S.A. prowadzi działalność w pięciu głównych obszarach. Są nimi: dystrybucja paliw płynnych - oleju napędowego i benzyny, sprzedaż zbiorników na paliwa płynne, badania, rozwój oraz sprzedaż innowacyjnych technologii zarządczych, sprzedaż i przetwórstwo wyrobów hutniczych oraz działalność deweloperska.

Grupa działa na rynku paliwowym zapewniając swoim klientom kompleksową obsługę, od dostaw paliw płynnych i zbiorników, poprzez montaż mikrostacji, po implementacje technologii do zarzadzania paliwem w przedsiębiorstwie.  

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.