Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Z kraju
Live Chat Software

Największy w tym roku tankowiec przypłynął do Gdyni

e-petrol.pl
2020-10-27 / 09:50
Największy w tym roku tankowiec przypłynął do Gdyni

Port Gdynia przyjął zbiornikowiec, którego nośność wynosi blisko 50 tys. DWT. Jednostka "Torm Loiuse" pływająca pod duńską banderą, dotarła z Primorska (Rosja) i przywiozła olej napędowy.

Statek "Torm Loiuse" mierzy 183 metry długości przy szerokości 32,5 metra. Kierownik działu marketingu Portu Gdynia Marcin Wojciechowski poinformował w poniedziałek, że tankowiec dostarczył 37 tys. ton oleju napędowego, który trafi do bazy Paliw PERN w Dębogórzu k. Gdyni.

Port Gdynia, który specjalizuje się w przeładunku gotowego oleju napędowego w związku z obserwowanymi wzrostami przeładunków paliw płynnych na rynku transportu morskiego, podjął decyzję o wdrożeniu programu inwestycyjnego mającego na celu modernizację Stanowiska Przeładunku Paliw Płynnych w Porcie Gdynia (SPPP). Łączny koszt wszystkich inwestycji, zrealizowanych przez Zarząd Morskiego Portu Gdynia S.A. w celu modernizacji i zwiększenia możliwości przeładunkowych SPPP to 11 mln zł. Modernizuje się też baza magazynowa PERN w Dębogórzu, gdzie trwa budowa dwóch nowych zbiorników po 32 tys. m sześc. Planowany termin zakończenia inwestycji to 31 marca 2021 r. Po rozbudowie pojemość magazynowa obiektu wzrośnie do prawie 260 tys. m3.

Zobacz materiał wideo

Słowa kluczowe: port w Gdyni, tankowiec

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.