Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Z kraju
Live Chat Software

Prezes PGNiG złożył rezygnację

e-petrol.pl
2020-10-22 / 09:28
Prezes PGNiG złożył rezygnację

Prezes Kwieciński złożył rezygnację z końcem dnia 22 października 2020 roku - wynika z komunikatu PGNiG. Spółka poinformowała, że powodem decyzji prezesa o rezygnacji były sprawy osobiste.

Jerzy Kwieciński został powołany na prezesa PGNiG z dniem 10 stycznia 2020 r., zastępując na tym stanowisku Piotra Woźniaka, którego kadencja upłynęła z końcem grudnia 2019 r.

Zdaniem dziennika „Rzeczpospolita” rezygnacja prezesa PGNiG to pokłosie konfliktu z Danielem Obajtkiem, prezesem PKN Orlen, który ma przejąć gazowniczą spółkę. 

Jeszcze w tym roku gazownicza spółka realizowała swoje własne plany – ogłosiła strategię rozwoju odnawialnych źródeł energii, swoje własne plany rozwoju biznesu wodorowego czy zainteresowanie udziałem w procesie prywatyzacji ukraińskiego sektora energetycznego. 

Jak zasugerował dziennik, brak zaangażowania w proces połączenia PGNiG z Orlenem powodowały, że Kwieciński już wcześniej był naciskany na rezygnację.  
  

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.