Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Z kraju
Live Chat Software

PKN Orlen liderem rankingu ‘’Czempioni narodowi’’

e-petrol.pl
2020-10-21 / 09:42
PKN Orlen liderem rankingu ‘’Czempioni narodowi’’

PKN Orlen znalazł się na pierwszym miejscu trzeciej edycji prestiżowego rankingu największych i najbardziej innowacyjnych firm, będących liderami w swoich branżach, który opublikował serwis biznesowo-ekonomiczny ‘’Polityka Insight’’.

Jak podała spółka, tytuł "Czempiona narodowego" dla koncernu jest docenieniem jego rosnącej pozycji za granicą, a także coraz większego zaangażowania w działalność badawczo-rozwojową.

- Pierwsze miejsce w rankingu liderów polskiego biznesu to dla nas powód do satysfakcji i potwierdzenie, że PKN Orlen pełni strategiczną rolę w polskiej gospodarce. Wyróżnienie to traktujemy również jako zobowiązanie do dalszego umacniania naszej pozycji w kraju oraz za granicą. Temu będą służyć strategiczne inwestycje przede wszystkim w nisko- i zeroemisyjną energetykę, petrochemię, a także w innowacje i działalność badawczo-rozwojową - mówi Daniel Obajtek, prezes zarządu PKN Orlen.

Dla Orlenu wyróżnienie jest ważne, bo po raz pierwszy wygrał w rankingu prowadzonym przez "Politykę Insight", wyprzedzając o jeden punkt Grupę KGHM Polska Miedź. O sukcesie PKN Orlen zadecydowała silna pozycja finansowa, rosnące nakłady inwestycyjne, coraz większa aktywność na zagranicznych rynkach, a przede wszystkim lepszy, niż wicelidera rankingu, wynik w kategorii innowacyjność, w tym znaczny wzrost zaangażowania w działalność badawczo-rozwojową.

Słowa kluczowe: PKN Orlen

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.