Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Z kraju
Live Chat Software

Polacy mają gotowość rzadszego korzystania z samochodów

e-petrol.pl
2020-09-25 / 09:48
Polacy mają gotowość rzadszego korzystania z samochodów

Ministerstwo Klimatu, przedstawiając w czwartek wyniki badań Krajowego Ośrodka Zmian Klimatu (KOZK) podało, że aż 63 proc. Polaków deklaruje gotowość rzadszego korzystania z samochodów. Takie deklaracje Polaków, jeśli pójdzie za nimi realne działanie, mogą przełożyć się na spadek sprzedaży paliw na stacjach.

W trakcie konferencji prasowej minister klimatu Michał Kurtyka powiedział, że z przeprowadzonych badań wynika, że w czasie trwania pandemii jazdę samochodem ograniczyło 25 proc. Polaków, natomiast aż 63 proc. zadeklarowało gotowość do rzadszego korzystania z samochodu po jej ustaniu.

Minister dodał, że 52 proc. mieszkańców Polski uważa, że limitowanie jazdy samochodem w wysokim stopniu przyczynia się do zapobiegania zmianom klimatu.  
Jednocześnie, badania wykazały, że pandemia spowodowała spadek zaufania do komunikacji publicznej, głównie z powodu strachu przed zakażeniem oraz obawy przed brakiem miejsca w środku z powodu przekroczenia limitu. Zaznaczono jednak, że spadek zaufania do tej formy transportu ma prawdopodobnie charakter tymczasowy.  

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.