Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Z kraju
Live Chat Software

Więcej przewozów w Lotos Kolej

e-petrol.pl
2020-09-22 / 09:52
Więcej przewozów w Lotos Kolej

W poniedziałek biuro prasowe Grupy Lotos podało, że pomimo pandemii koronawirusa Lotos Kolej zwiększyła swój udział w krajowym rynku przewozów. W maju spółka przetransportowała 11,47 proc. towarów, co jest drugim najlepszym miesiącem pod względem udziałów w historii spółki.

Z danych Urzędu Transportu Kolejowego (UTK) wynika, że praca przewozowa w miesiącach styczeń-lipiec 2020 r. spadła o 12,93 proc. wobec analogicznego okresu ubiegłego roku. Spółka Lotos Kolej także zanotowała spadek przewozów, ale zaledwie na poziomie 3,43 proc. i ten wynik przełożył się na zwiększony udział w rynku pod względem pracy przewozowej z 9,49 do 10,53 proc.  

Spółka podała, że w trudnym dla gospodarki okresie pandemii koronawirusa w Lotos Kolej utrzymano ciągłość operacyjną. Wdrożono program antykryzysowy uwzględniający również ochronę miejsc pracy, dzięki czemu w spółce nie doszło do redukcji etatów.  

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.