Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Z kraju
Live Chat Software

Na rynku paliw widać poprawę, ale marże szybko nie wzrosną

e-petrol.pl
2020-09-08 / 09:49
Na rynku paliw widać poprawę, ale marże szybko nie wzrosną

Ostatni czas był wyjątkowo trudny dla Orlenu i Lotosu, które doświadczyły załamania popytu na paliwa i rozchwianych cen ropy. Zdaniem prezesa Grupy Lotos Pawła Jana Majewskiego otoczenie firm paliwowych w drugim półroczu się poprawia, ale marże rafineryjne nie wzrosną szybko do poziomów sprzed pandemii - ocenia w rozmowie z portalem Interia.pl.

Majewski powiedział, że na całej branży paliwowej odcisnęły piętno zmiany cen surowca, zmiany cen produktów i co za tym idzie zmiany marż rafineryjnych. W pierwszej połowie roku Lotos zanotował spory spadek przychodów, teraz ma do czynienia z odbiciem. Majewski uważa jednak, że ceny niższe niż ubiegłoroczne utrzymają się w dłuższym okresie. Obecnie spółka nie liczy na szybki powrót marż rafineryjnych do poziomów sprzed epidemii. Majewski wyjaśnił, że ma to związek z projektem EFRA – instalacja teraz nie pracuje z pełną wydajnością.  

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.