Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Z kraju
Live Chat Software

Fundusz Niskoemisyjnego Transportu do likwidacji – kolejny etap prac legislacyjnych

e-petrol.pl
2020-07-17 / 09:40
Fundusz Niskoemisyjnego Transportu do likwidacji – kolejny etap prac legislacyjnych

Projekt noweli ustawy o biokomponentach i biopaliwach ciekłych trafi do komisji - zdecydował w czwartek Sejm podczas pierwszego czytania projektu. Zaproponowano w nim szybsze finansowanie rozwoju elektromobilności oraz likwidację Funduszu Niskoemisyjnego Transportu.

Zmiana przepisów ma na celu uproszczenie, odbiurokratyzowanie i przyspieszenie finansowania ze środków publicznych rozwoju transportu niskoemisyjnego.

W ocenie poseł wnioskodawcy Małgorzaty Janowskiej (PiS) projekt likwiduje Fundusz Niskoemisyjnego Transportu (FNT-PFC), a w jego miejsce tworzy nowe zobowiązanie wieloletnie Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. W jej ocenie usprawnienia zwiększą dostępność środków dla przedsiębiorców i będą pozytywnie oddziaływać na konkurencyjność gospodarki i przedsiębiorczość.

Według Urszuli Zielińskiej (KO), likwidacja FNT świadczy o przyznaniu się rządu do fiaska programu wsparcia niskoemisyjnego transportu i samego Funduszu, który - jak przypomniała - powstał w 2016, ale rozporządzenia do niego opublikowano dopiero w pod koniec 2019 roku.

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.