Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Z kraju
Live Chat Software

W tym roku Shell otworzy nowe stacje

e-petrol.pl
2020-07-06 / 09:33
W tym roku Shell otworzy nowe stacje

Do końca 2020 roku Shell Polska spodziewa się otwarcia kilku bądź nawet kilkunastu nowych stacji paliw zarówno własnych jak i franczyzowych.

W obszarze detalicznym Polska jest ważnym rynkiem dla Shell, największym w regionie Europy Środkowo-Wschodniej – powiedział agencji ISB News dyrektor działu stacji paliw i rozwoju sieci Shell Polska Rafał Molenda. Dodał, że firma planuje rozwijać się poprzez rozwój oferty convenience, uruchomienie nowych stacji zarówno własnych, jak i franczyzowych. W Urzędzie Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) złożony jest wniosek w sprawie zakupu kilku obiektów lokalnej sieci stacji paliw na Śląsku.

Obecnie w Polsce działa 417 stacji Shell, w tym 371 własnych i 46 franczyzowych. Przy autostradach i drogach ekspresowych funkcjonuje 13 obiektów Shell. Molenda zapowiedział także, że w najbliższym czasie Shell uruchomi pod Wrocławiem pierwszą stację tankowania LNG dla pojazdów ciężarowych. Obecnie w sieci Shell funkcjonują dwa punkty ładowania EV, na stacjach franczyzowych.

Sieć nieustannie odbudowuje też sprzedaż z okresu pandemii koronawirusa. W szczycie pandemii koronawirusa, w połowie kwietnia 2020 roku, sprzedaż na stacjach Shell w Polsce notowała duży, dwucyfrowy spadek. Od tego czasu sytuacja systematycznie się poprawia, ale nadal nie wróciła do stanu sprzed pandemii. Zmieniło się też zachowanie klientów, którzy obecnie rzadziej zaglądają na stacje, ale jednorazowo tankują więcej i robią większe zakupy w sklepach.

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.