Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Z kraju
Live Chat Software

Jest list w sprawie budowy stacji LCNG w Suwałkach i Szumowie

e-petrol.pl
2020-06-29 / 09:42
Jest list w sprawie budowy stacji LCNG w Suwałkach i Szumowie

PGNiG Obrót Detaliczny - spółka zależna Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa (PGNiG) podpisała z Zakładami Produkcji Kruszyw Rupińscy (ZPK Rupińscy) list intencyjny w sprawie budowy ogólnodostępnych stacji LCNG w Suwałkach i Szumowie.

W myśl projektu stacje mają dawać możliwość tankowania pojazdów zasilanych sprężonym (CNG) i skroplonym (LNG) gazem ziemnym. Decyzja wiąże się z planami ZPK Rupińscy - spółka zamierza kupić co najmniej 50 pojazdów ciężkich do transportu kruszyw z napędem LNG. PGNiG Obrót Detaliczny planuje ponadto utworzenie w rejonie północno-wschodniej Polski centrum przeładunkowego LNG, obsługującego kolejowe dostawy gazu.

- To pierwsza tego typu inwestycja w historii naszej spółki. To także kolejny dowód na to, że coraz więcej naszych przedsiębiorców chce iść w stronę czystego transportu zasilanego gazem ziemnym, jednak by rynek ten się rozwijał - musimy dynamicznie rozbudowywać infrastrukturę dorównującą innym krajom. Obecnie w Europie jest już ponad 3700 stacji CNG i LNG, z kolei GK PGNiG planuje w ciągu najbliższych 12 miesięcy budowę nawet do 38 stacji - zakomunikował prezes PGNiG OD Henryk Mucha.

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.