Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Z kraju
Live Chat Software

Dzierżawcy stacji paliw na MOP-ach chcą obniżki czynszów

e-petrol.pl
2020-04-07 / 09:39
Dzierżawcy stacji paliw na MOP-ach chcą obniżki czynszów

Choć stacje paliw funkcjonują w trakcie epidemii, w dodatku mają w ofercie tanie paliwo, to jednak obecna sytuacja sprawiła, że notują drastyczny spadek obrotów, szczególnie jeśli chodzi o obiekty m.in. przy autostradach.

Przedsiębiorcy apelują o obniżenie lub zawieszenie na czas epidemii czynszów za dzierżawę stacji benzynowych, którymi zarządza Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad - przekazała Konfederacja Lewiatan. 

Wskazała na problemy całego sektora paliwowego, który znalazł się w sytuacji nadzwyczajnej, której nie można było przewidzieć. W najtrudniejszym położeniu znaleźli się dzierżawcy stacji paliw przy autostradach i drogach szybkiego ruchu, których obroty zmniejszyły się najbardziej, ze względu na dużo mniejszy ruch i ograniczenia w sprzedaży oferty gastronomicznej. 

Niestety dzierżawcy stacji na MOP-ach wciąż muszą ponosić wysokie koszty, związane z opłacaniem czynszów, które są często dużo wyższe, w porównaniu do stacji miejskich. W związku z tym, Konfederacja Lewiatan apeluje o obniżenie lub zawieszenie ich poboru na czas trwania zagrożenia epidemiologicznego.


Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.