Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Z kraju
Live Chat Software

Orlen przeznaczył ponad 100 mln zł na wsparcie walki z koronawirusem

e-petrol.pl
2020-04-06 / 09:33
Orlen przeznaczył ponad 100 mln zł na wsparcie walki z koronawirusem

Ponad 100 mln zł przeznaczył PKN Orlen na pomoc w zapobieganiu rozprzestrzeniania się koronawirusa – podała spółka w komunikacie.

Wsparcie rzeczowe i finansowe przekazywane jest w szczególności służbom medycznym oraz mundurowym, zaangażowanym w ratowanie życia i zdrowia zakażonych osób. 

Środki zostały przeznaczone na zakup m.in. ochronnych masek, rękawiczek, kombinezonów oraz gogli medycznych.

- Mamy do czynienia z bezprecedensową sytuacją, w której liczy się czas reakcji. Dlatego jako firma odpowiedzialna społecznie aktywnie angażujemy się w działania rządu na rzecz walki z epidemią koronawirusa - powiedział Daniel Obajtek, prezes PKN Orlen.

Koncern do tej pory zakupił 7 milionów masek chroniących przed zakażeniem koronawirusem. Trafią one głównie do Agencji Rezerw Materiałowych i Fundacji Orlen, które zadecydują o ich dalszej dystrybucji. Z kolei Fundacja Orlen przekazała 10 mln zł na pomoc szpitalom w całej Polsce, zajmującym się diagnozowaniem oraz leczeniem zakażonych osób. Za otrzymane darowizny placówki m.in. poszerzą bazę laboratoryjną, zakupią karetki, sprzęt medyczny, a także kombinezony ochronne, gogle, przyłbice, maski ochronne i rękawiczki chirurgiczne oraz środki dezynfekcyjne.

Wsparcie ze strony koncernu na działania związane z walką z epidemią koronawirusa otrzymała również Centralna Baza Rezerw Sanitarno-Przeciwepidemicznych w Porębach k. Zduńskiej Woli. Na jej potrzeby przekazano dwa samochody dostawcze.

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.