Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Z kraju
Live Chat Software

Małe stacje tracą na koronawirusie

e-petrol.pl
2020-03-24 / 09:20
Małe stacje tracą na koronawirusie

Ze skutkami koronawirusa mierzą się w praktyce wszystkie branże. Następstwem epidemii dla stacji paliw są wyraźnie niższe obroty. Klienci w obawie przed zarażeniem nie jeżdżą i nie tankują.

Na polskich stacjach paliw sprzedaż paliw spadła nawet o połowę i o ile z tym problemem jakoś poradzą sobie koncerny, których dochody są zróżnicowane, o tyle w naprawdę trudnym położeniu znaleźli się mali właściciele niezależnych stacji benzynowych.

Koronawirus zatrzymał Polaków w domach. Apele i ograniczenia sprawiły, że wielu od tygodni nie wsiadało bez potrzeby za kierownice swoich samochodów. Społeczna kwarantanna już odbiła się na właścicielach stacji benzynowych, którzy mają mniej klientów zarówno na paliwa, jak i na pozostałą ofertę pozapaliwową. Marek Pietrzak, prezes Stowarzyszenia Niezależnych Operatorów Stacji Paliw powiedział portalowi Money.pl, że za właścicielami stacji są na razie trudne trzy tygodnie, ale – jego zdaniem - będzie gorzej.

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.