Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Z kraju
Live Chat Software


Newsletter
Bezpłatne "Wiadomości e-petrol.pl" na Twoją skrzynkę e-mail
Administratorem Danych Osobowych jest...

Lotos z nowymi koncesjami poszukiwawczo-wydobywczymi

e-petrol.pl
2020-01-17 / 09:55
Lotos z nowymi koncesjami poszukiwawczo-wydobywczymi

Podczas rundy koncesyjnej APA 2019 spółka Lotos Exploration and Production Norge AS wnioskowała o 2 nowe licencje poszukiwawczo-wydobywcze i je uzyskała.

Zgodnie z wydaną 14 stycznia br. decyzją władz norweskich spółka otrzymała obie z nich. Oznacza to, że portfel Lotos Norge w Norwegii wzrośnie do 29 licencji. Jak wyjaśniła spółka, na obszarach objętych nowymi licencjami Lotos Norge będzie współpracować z firmą AkerBP. Obydwie licencje są istotne dla rozwoju aktualnie posiadanych aktywów, bowiem wciąż pozostają tam zasoby ropy i gazu, których potwierdzenie i wydobycie jest możliwe m.in. dzięki istniejącej lub planowanej infrastrukturze technicznej.

Jedna z przyznanych licencji to rozszerzenie obszaru Liatårnet, na którym w lipcu 2019 roku odkryto zasoby węglowodorów o szacowanej wielkości wydobywanej 80-200 mln boe, a druga to obszar niezbędny do efektywnego rozwoju licencji Trell and Trine, na których decyzja o przygotowaniu planu zagospodarowaniu ma zostać podjęta w 2020 roku.

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.

Dokument bez tytułu