Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Z kraju
Live Chat Software


Newsletter
Bezpłatne "Wiadomości e-petrol.pl" na Twoją skrzynkę e-mail
Administratorem Danych Osobowych jest...

Czy sytuacja w Iranie zaszkodzi fuzji Orlenu i Lotosu?

e-petrol.pl
2020-01-09 / 09:45
Czy sytuacja w Iranie zaszkodzi fuzji Orlenu i Lotosu?

Analitycy branżowi sugerowali, że rok 2020 będzie dla Orlenu i Lotosu trudniejszy niż poprzedni, a ma być to przecież rok fuzji. Teraz niepokój budzi niestabilna sytuacja na Bliskim Wschodzie.

Adam Torchała na łamach „Pulsu Biznesu” pisze, że rozwój sytuacji na Bliskim Wschodzie może mieć istotne przełożenie na wyniki dwóch paliwowych koncernów. Nie powinien jednak zagrozić ich fuzji
 
Kamil Kliszcz, analityk Biura Maklerskiego mBanku wyjaśnia w dzienniku, że zwyżki cen ropy związane ze skokami podażowymi lub politycznymi uwarunkowaniami, czyli niezwiązane ze wzrostem popytu, negatywnie wpływają na rentowność w rafinerii i w petrochemii, ponieważ zwyżki trudno przełożyć na klientów, utrzymując jednocześnie marżę na tym samym poziomie. 

Ekspert zaznacza, że teoretycznie nieco bardziej odporny na zawirowania powinien być Lotos. Jednak zdaniem analityka Biura Maklerskiego mBanku plany fuzji koncernów nawet w obliczu możliwości zwyżek cen ropy, są raczej niezagrożone.

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.

Dokument bez tytułu